Majowe wycieczki i spacery

2024-05-26

16 maja "Bystrzaki" odwiedziły Straż Pożarną w Łukowie Śląskim. Po wyjściu z autokaru dzieci zostały powitane przez najmłodszego strażaka w Łukowie, czyli ich kolegę Nikodema. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jak udziela się pierwszej pomocy, zobaczyły remizę od środka oraz mogły usiąść w wozie strażackim. Bardzo ważnym momentem dla dzieci, było lanie wody z prawdziwego węża strażackiego. Następnym punktem wycieczki był Dwór w Łukowie Śląskim, po którym oprowadziła nas pani przewodnik. Dzieci zobaczyły piękną galerię z fortepianem, muszlę koncertową, bawiły sie na placu zabaw i odpoczywały na leżakach nad stawem, w otoczeniu bujnej zieleni. W czasie gdy "Bystrzaki" zwiedzały okolicę, panowie strażacy upiekli pyszne kiełbaski dla dzieci, na deser wszyscy otrzymali truskawki i lody. Zarówno dzieci jak i dorośli wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy mamie i tacie Nikodema za pięknie spędzony czas!!!

Kilka dni przed wycieczką dzieci odwiedziły Teatr Ziemi Rybnickiej, gdzie zobaczyły przedstawienie p.t. "Bajka o kolorach". W drodze do obiektu zobaczyły rybnicki Rynek, fontannę na Placu Wolności, pokazały jak bezpiecznie poruszać się blisko ulicy oraz przechodzić przez jezdnię.